mimarsinan mantolama ustası

mimarsinan tadilat ustası
4 Ağustos 2016
mimarsinan sıvacı ustası
5 Ağustos 2016

mimarsinan mantolama ustası

mimarsinan mantolama ustası

 

Neden Mantolama yaptırmalıyız?

 

Kışın sıcak yazın serin evler için yaptırmalıyız Doğalgaz faturanız neredeyse yarı yarıya düşecektir Enerji sarfiyatı azalacağından çevrenin korunmasına katkı sağlamış oluruz. Binanızın görünümünü ve kalitesini değiştirerek değerini artırır. Isı dengesizliğini azaltarak yapı malzemelerinin difüzyona uğramasını engeller ve binanızın ömrünü uzatır. Isı yalıtımı yasal zorunluluktur Mantolama Nasıl Yapılır?İşinin ehli bir firmayla anlaştıktan sonra, bina mantolama, dış mantolama gibi sorular kafanızı kurcalamayacaktır.  

 mimarsinan mantolama ustası

 

Peki nereden başlanmalı iyi bir ısı yalıtımı nasıl olmalıdır 

 Öncelikle şunu bilmenizde yarar var. Eğer binanızı olası bir afette dayanıklılığını test etmemişseniz, kesinlikle hiçbir şeye girişmeyin. Çünkü yıkılma riski bulunan bir binaya manto giydirmek; 70 lik bir nineye gelinlik giydirmek gibi bir şey olur. Binanızın riskini ölçtükten sonra kararınızı verin. Bir usta yalıtıma nereden başlar. Öncelikle zeminin mutlaka sıvalı olması gerekir. Ardından iyi bir yapıştırıcı malzeme kullanılarak en az 4 cm kalınlığında starfor kullanılmalıdır. 

 

 

 

 En önemli iki kalemden bahsettim satrafor ve yapıştırıcı çok önemli. Ardından dokoratifi ve silikonlu boyası gelir. Pencere için isteniyorsa söveler ve bina köşeleri için köşe taşları olmazsa olmazlardır.Isı yalıtımı ile ne kadar tasarruf edilir?Mantolama yapılacak binanın yaşı, malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi bu oranın % 30 ile %60 değişmesine neden olan faktörlerdir. Ucuz Mantolama denen iki kelimeye takılıp kalmazsanız binanıza yaptıracağınız yalıtım, kendini 2-3 yıl içerisinde amorti eder. Hem yaşam kaliteniz artacak hem de paranız 2-3 yıl içerisinde geri dönecek, hem de binanız değerlenecek.

 

 

mimarsinan mantolama ustası

 
Mantolama FiyatlarıMantolama m2 fiyatı olarak verilir. Kullanılacak malzemeye, m2 ‘nin büyüklüğüne, binanın yüksekliği, iskelenin kurulum güçlüğü gibi etkenler cephe kaplama fiyatları nı değiştiriyor. Ancak genel olarak fiyatlar şöyle: Eğer piyasa malzemesi istiyorsanız m2 fiyatı 35 TL’ye yaptırabilirsiniz. Orta sınıf bir malzeme istiyorsanız 40-45 TL’ye yaptırabilirsniz. Eğer kaliteli bir şey istiyorsanız 60 TL’ye kadar çıkar. Tabi bu fiyatlara her şey dahil. Yani Anahtar teslim mantolama.Dış Cephe BoyalarıDış Cephe Boyaları çok çeşitlilik göstermektedir.   

 

 

Değişik marka ve fiyatlarda boyalar mevcut. aslan dekorasyon  olarak kullandığımız başlıca boyalar şunlar. Filli Boya Amphisilan, Polisan Elegans, Polisan A1, Marshall, Fawori, Dyo, Jotun, Wagner… Özellikle mantolama sonrası dış cephede kullanılacak boyaları özenle seçmek gerekir. Her türlü hava koşuluna uygun ve silikonlu dış cephe boyası olması önemlidir. Nitekim uygulama sonrası en göze çarpacak olan boyanın kalitesi ve canlılığıdır 

 

 

 

mimarsinan mantolama ustası

 

 

 

mimarsinan mantolama ustası,mimarsinan mantolama ustaları,mimarsinan mantolama yapan ustalar,mimarsinan mantolamacı,mimarsinan mantolama yapanlar,mimarsinan mantolama ekibi,mimarsinan mantolama ekipleri,mimarsinan mantolamacılar,mimarsinan mantolama firması,mimarsinan mantolama,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir