mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

mimarsinan sıvacı ustası
5 Ağustos 2016
avcılar mantolama ustası
8 Ağustos 2016

mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

Son yılların en çok rağmet gören ev dekorasyon aracı olan kartonpiyer, geçmişe oranla günümüzde daha da sık kullanılmaktadır. Kullanım alanları ilk yıllarda sadece tavan olan kartonpiyer, günümüzde oda geçiş kemerlerinde de kullanılmaktadır. Yağlı boya ve plastik boyalar sayesinde artık kartonpiyerler sağlıklı bir şekilde boyanabiliyor ve evinize hoş bir görüntü katıyor.  

 

 

mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

 

 

Kartonpiyer, işinde gayet titiz ve tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde uzun vadede kalitesiz işçilik yüzünden mağdur olabilirsiniz.

Kartonpiyer alçı ve liflerin su ile karıştırılıp hazır kalıplara dökülüp kurutulmasından sonra elde edilen ürüne denir. Dekorasyon için kullanılır ve ayrıca düzeltme, özürleri giderme, kusur gizleme aracı olarak da kullanılabilir. 

 

 

 

 

mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

 

 

 

ALÇININ TARİHİ

İnşaatlarda alçıdan üretilen malzemelerden yararlanılması çok uzun yıllar öncesine dayanan bir uygulamadır. Çok basit ve her yerde bulunabilir bir malzeme olan alçı modern inşaat faaliyetlerinden önce yapılan binalarda da kullanılmaktaydı. Hafifliği, çok yönlü olması, ses ve yangına karşı dayanıklılığı gibi sebeplerle memnuniyet de veren bu malzemeler zaman içinde modern yapılarda yerini beton ve tuğla gibi daha standart üretilen malzemelere bırakmıştır. Günümüzde küçük yapılı evlerde dahi özellikle iç duvarlarda kullanılabilen alçıpan modelleri alçının kendine özgü yapısının bozulmadan teknolojik gelişmelere ayak uydurması sonucu seri üretimi de yapılabilen bir yapı malzemesidir. Kalıplar halinde üretimi yapılan ve kolayca uygulanabilen bu malzemeler yardımıyla tavan kaplamaları ve duvarlar kolayca düzenlenebilir. Bu malzemeler yardımıyla boyama, duvar kağıdıyla kaplama da kolay olabilmektedir. 

 

 

mimarsinan alçıpan ve kartonpiyer

 

 

 

Alçıpan Nedir ?

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır., 

 

 

 

 

 

 

Neden Alçıpan ? 

* Alçıpan’ ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez.
* Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.
* Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.
Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.
 Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Knauf Alçıpan Sistemi’ni önerelim!
 Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.
* Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.
* Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.
 Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz. 

 

 

diyer hizmetlerimiz 

ALÇI
BOYA
KARA SIVA
İNCE SIVA
FİLELİ SIVA
ALÇIPAN
MANTOLAMA
MUTFAK
BANYO
DEKORASYON
STROPİYER
KARTONPİYER
DUVARKAGIDI
FAYANS
KALEKİM 

ekip ve ekipmanlarımızla hizmetinizdeyiz 

 

 

Alçıpancı, Alçıpan Ustası, Kartonpiyer, Kartonpiyer Uygulama, Kartonpiyer Ustası, Alçıpancı Duvar, Asma Tavan, Taşyünü, Metal Asma Tavan, Alçıpancı Uygulama, Alçıpancı Tadilat, Alçıpancı Onarma, Alçıpancı Tamiri, Bölme Duvar, Alçıpancı Fiyatları, Kartonpiyer Fiyatları, Boya Fiyatları. Alçıpancı Hizmetleri, Taşyünü Montaj, Asma Tavan Montajı, Asma Tavan Kurulumu, Metal Asma Tavan, Stropiyer, Stropiyer Montaj, Alçıpancı Kemer, Kartonpiyer Kemer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir